KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

KORCZYNA: Pożar w zakładzie produkcyjnym

W środę (tj. 01.02.2012) w miejscowości Korczyna, około godziny 19:40 doszło do wybuchu pożaru na terenie firmy "Zniczplast", znajdującej się przy ul. Spółdzielcza 4. Firma zajmuje się produkcją zniczy, wkładów oraz kompletów plastikowych.

REKLAMA


alt

Dwadzieścia minut przed godziną 20.00 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, wpłynęło paniczne zgłoszenie o powstaniu pożaru w firmie produkującym znicze w Korczynie. - mówi bryg. mgr inż. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP Krosno.

Pożar powstał w jednym pomieszczeniu, gdzie była składowana parafina w zbiornikach i wannie do rozgrzewania parafiny. Ogień wydobywał się na zewnątrz przez spalone okna i drzwi. Pożar był w fazie rozprzestrzeniania się na sąsiednie pomieszczenia budynku oraz dach. Sytuacja szybko została opanowana, nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru. mówi zastępca dowódcy JRG mł. bryg. Jerzy Krupa. Na razie o stratach nie możemy nic powiedzieć. – dodaje.

{vimeo}36046395{/vimeo}

Akcja gaśnicza prowadzono była dwutorowo, prowadząc gaszenie wnętrza palącego się pomieszczenia zakładu Zniczplast i znajdujących się w środku urządzeń oraz materiałów, jak i w obronie sąsiednich pomieszczeń i konstrukcji dachu.

W działaniach trwających ponad 5 godzin, łącznie zaangażowanych było 16 pojazdów pożarniczych, w tym m.in. ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 18 m3 wody oraz 74 strażaków. W działaniach brali również udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz pogotowie energetyczne. - mówi bryg. mgr inż. Mariusz Kozak z PSP w Krośnie.

Na miejscu pożaru obecny był st. bryg. Bogdan Kuliga Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP.

Na chwilę obecną nieznana jest przyczyna powstania pożaru, będzie ona ustalana przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Minusowe temperatury (-20 st. C) utrudniały czynności akcji gaśniczej. Wodę do celów gaśniczych dowożono z hydrantu znajdującego się w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Krośnie, odległym o 6 km od miejsca pożaru. Jak informował z miejsca zdarzenia z-ca d-cy JRG mł. bryg. Jerzy Krupa, wszystkie hydranty w okolicy są niedrożne, musimy dowozić wodę z Krosna, co znacznie utrudnia prowadzenie działań

Ostatecznie niemal całkowitemu zniszczeniu uległa linia produkcyjna i około 40 ton parafiny. Uszkodzony został również budynek. Wstępnie wiadomo, że straty najprawdopodobniej przekroczą 2 mln zł. - informuje Marek Cecuła, Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika za pośrednictwem Gorącej Linii portalu.

Pożary w powiecie krośnieńskim z nocy 1/2 lutego 2012 r.
Bryg. Mariusz Kozak Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP Krosno:
Była to kolejna ciężka noc dla krośnieńskich strażaków, gdzie prowadzono działania ratowniczo – gaśnicze przy temperaturze minus 20 st C. Zamarzająca woda w układach wodnych pojazdów i bardzo niska temperatura, była dużym utrudnieniem nie tylko tego zdarzenia. W ciągu minionej nocy z 1 na 2 lutego br. miały miejsce jeszcze dwa pożary i jedno miejscowe zagrożenie.

O godz. 20:53 otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Rogach. Działania trwające prawie 2 godziny prowadziły 3 jednostki OSP włączone do KSRG, tj. Rogi, Miejsce Piastowe i Dukla.

O godz. 23:40 zastęp z tut. Komendy został zadysponowany na ul. Krakowską w Krośnie, do likwidacji skutków uderzenia samochodu osobowego w drzewo.

O godz. 01:29 mieszkańcy domu jednorodzinnego w Rogach zgłosili powstanie pożaru sadzy w kominie. Działania ugaszenia pożaru w przewodzie kominowym i wykonania prac rozbiórkowych boazerii przylegającej do komina, wykonywane przez 1 zastęp z KM PSP Krosno, trwały ponad 3 godziny.

Ranek w dniu 02.02.2012 r. przyniósł kolejny pożar.  O godz. 7:28 w Rymanowie, zauważony został pożar na poddaszu budynku garażowo – gospodarczego, który powstał od przewodu odprowadzającego spaliny z pieca. Działania gaśnicze i rozbiórkowe palących się elementów, prowadzone były przez 4 zastępy i 18 strażaków z KM PSP Krosno oraz OSP Rymanów i Posada Dolna. Działania te trwały 1,5 godziny.

red. / mg /  PSP Krosno
Foto i Wideo: Mateusz Głód

  • autor: red.

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?