KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pobili mężczyznę i zaatakowali policjantów

W policyjnym areszcie przebywają dwaj mężczyźni, wskazani jako sprawcy pobicia 29-letniego mieszkańca Korczyny. Podczas doprowadzania do komendy, zatrzymani naruszyli także nietykalność cielesną i znieważyli interweniujących funkcjonariuszy.

REKLAMA


Wczoraj (niedziela, 6 maja 2012), kilkanaście minut po godz. 20:00, Policja została powiadomiona o pobiciu mężczyzny na terenie rynku w Korczynie. Kiedy patrol dojechał na miejsce, zastał tam załogę karetki pogotowia, udzielającą pomocy 29-letniemu mieszkańcowi tej miejscowości. Na podstawie relacji pokrzywdzonego oraz świadków zdarzenia, policjanci ustalili, że 29-latek był bity i kopany przez dwóch mężczyzn, którzy kilkadziesiąt metrów dalej pili właśnie alkohol.

alt

Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Korczyny w wieku 23 i 27 lat. Obaj byli mocno pijani, agresywni i nie przyznawali się do udziału w pobiciu. W tej sytuacji policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu.
 
Podczas przewożenia do komendy, mężczyźni zaczęli się jednak awanturować w radiowozie, a starszy z nich uderzał przy tym głową w ściany samochodu. Uspokoili się dopiero po zastosowaniu wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Zanim do tego doszło, zatrzymani znieważyli i kilkakrotnie kopnęli obydwu policjantów. - mówi rzecznik krośnieńskiej policji Marek Cecuła.
 
Ostatecznie 23-latek i 27-latek trafili do policyjnego aresztu. W chwili osadzania, w organizmie młodszego stwierdzono blisko 2 promile, a w organizmie starszego ponad 2,8 promila alkoholu.
 
Aktualnie trwają czynności mające na celu procesowe potwierdzenie ich udziału w pobiciu 29-latka. Niezależnie od tego zatrzymani odpowiedzą za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za pierwsze z tych przestępstw mężczyznom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pobawienia wolności do roku, a za drugie – kara pozbawienia wolności do lat 3.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?