KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bracia ujęli włamywacza

Do policyjnego aresztu trafił włamywacz, okradający garaż na prywatnej posesji w Jedliczu. Przestępcę zauważył w środku jeden z domowników. Mężczyzna wezwał na pomoc swojego brata, po czym wspólnie obezwładnili intruza i zawiadomili Policję.

REKLAMAW sobotę 19 maja, około godz. 1:00, Policja została powiadomiona o ujęciu włamywacza, który próbował okraść garaż, znajdujący się w budynku gospodarczym na terenie prywatnej posesji w Jedliczu. Pod wskazanym adresem policjanci zastali dwóch braci, którzy przekazali im ujętego przez siebie 38-letniego mieszkańca gminy Jedlicze.
 
Według ich relacji, wracający do domu jeden z mężczyzn, zauważył w garażu światło latarki. Kiedy tylko zorientował się, że w środku jest nieproszony gość, zablokował drzwi i pobiegł po brata. Później wspólnymi siłami obezwładnili intruza i odebrali mu torbę, do której przestępca zapakował już swój łup. Były to narzędzia i przewód elektryczny o łącznej wartości około 800 zł. - mówi Marek Cecuła, rzecznik krośnieńskiej policji.
 
Ostatecznie włamywacz został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo 38-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?