KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czajkowskiego: pijani drogowcy w pracy

Dwaj pijani mężczyźni znajdowali się w grupie drogowców, pracujących wczoraj przy remoncie ul. Czajkowskiego w Krośnie. Aktualnie policjanci sprawdzają, czy wykonywane przez nich czynności, były bezpośrednio związane z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Od tych ustaleń uzależniony będzie dalszy tok postępowania.

REKLAMAWczoraj (środa, 2.08), kilkanaście minut przed północą Policja została powiadomiona o nietrzeźwych mężczyznach kierujących ruchem pojazdów na skrzyżowaniach ulic Czajkowskiego i Tkackiej oraz Czajkowskiego i Pużaka. Na pierwszym z tych skrzyżowań policjanci zauważyli stojącego na jezdni mężczyznę, ubranego w pomarańczową kamizelkę odblaskową. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 34-letni pracownik firmy prowadzącej w tym rejonie roboty drogowe. W jego organizmie stwierdzono prawie 2,5 promila alkoholu. - mówi rzecznik krośnieńskiej policji, Marek Cecuła.

alt

Funkcjonariusz sprawdzili też stan trzeźwości drugiego pracownika, który miał kierować ruchem na skrzyżowaniu ul. Czajkowskiego i Pużaka. Badanie wykazało w organizmie 40-letniego mężczyzny około 0,8 promila alkoholu. - dodaje rzecznik.
 
O swoich ustaleniach policjanci poinformowali kierownika robót, który odsunął obydwu nietrzeźwych od pracy.
 
W ramach dalszego postępowania policjanci sprawdzą, czy nietrzeźwi mężczyźni wykonywali czynności bezpośrednio związane z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

kmp
Fot. Mateusz Głód

 • autor: kmp

5 komentarzy

 • anty-kabel

  a róbcie co chcecie, kretynami macie prawo być :)

  Zgłoś nadużycie anty-kabel piątek, 03, sierpień 2012 17:10 Link do komentarza
 • bede kablem

  Nie raz widziałem jak zachowują się kierujący ruchem. Raz drogowiec mało nie wpuścił osobówki pod walec. Moze tez był pijany? Wtedy nie kablowałem, teraz będę!

  Zgłoś nadużycie bede kablem piątek, 03, sierpień 2012 16:58 Link do komentarza
 • anty-kabel

  Piszesz o tępieniu, osądzasz o ograniczeniu kogoś, jeszcze sugerujesz, bym się uderzył. A i pozdrawiasz - kręcisz niczym cinkciarz. jestem pracownikiem adminstracyjnym i u mnie picie nie wchodzi w grę, bo praca umysłowa nie idzie w parze z alkocholem - co jak pewnie dorośniesz, to zrozumiesz.

  Napisałem pierwszy komentarz, aby zwrócić uwagę, że nic nie jest czarno-białe i osądy "na wyrost" są niewłaściwe. Zwrócić jednocześnie uwagę na ludzi: przecież zwyczajny kierowca nie ma możliwości poznać, czy kierujący ruchem jest pijany, chyba że się przewróci na jego oczach. Normalny kierowca się zatrzymuje i oczekuje na swoją kolej przejazdu. Musiał się trafić jakiś stary buc, który poczuł się urażony, że ktoś mu rozkazuje. Takich ludzi się powinno wysłać do lekarza, niech leczą ich przerośnięte ego, albo problemy ze wzwodem..... :)

  Jeżeli coś dalej jest niezrozumiałe dla czytelników, proszę - nie fatygujcie się z ogłaszaniem mi tego.

  Zgłoś nadużycie anty-kabel piątek, 03, sierpień 2012 16:43 Link do komentarza
 • anty-anty-kabel

  anty-kabel, uderz sie w glowe ciezkim przedmiotem. takich ludzi jak On i Ty trzeba tępić bo picie w pracy to przestepstwo :D a jezeli sie z tym nie zgadzasz oznaczac to moze tylko fakt ze jestes ogromnie ograniczony. pozdrawiam Cie serdecznie ;) PS. nie chcialo sie nosic teczki...etc etc etc...

  Zgłoś nadużycie anty-anty-kabel piątek, 03, sierpień 2012 00:14 Link do komentarza
 • anty-kabel

  trafił się jakiś frajer, któremu się pod kopułąz agotowało, że ktoś mu mowi kiedy ma jechac, a kiedy nie. zamknijcie też geby wszyscy Ci, którzy rzeczecie: pijany - to niech nie pracuje. A w polsce drogowiec dostaje raz dobrą sałątę, a raz ochłapy. i weź tu żyj, jak nie wiesz czy do domu przyniesiesz dietę, czy cos normalnego, i weż tu pracuj, mając świadomość że do knca roku u drogowców w całej polsce zwolnią tysiące ludzi. TEŻ BYM PIŁ I JEBNOŁ KAŻDEMU, kto mi jeszcze chce dobić........

  Zgłoś nadużycie anty-kabel czwartek, 02, sierpień 2012 18:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?