KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowe fakty. CBA, szok i aresztowania w WORD

Akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krośnie. Czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zostało zatrzymanych przez CBA. Wobec trzech zastosowano areszt tymczasowy. Dyrekcja WORD zapewnia, że ta sprawa nie zdezorganizuje pracy Ośrodka, egzaminy będą prowadzone bez opóźnień. 

REKLAMA


alt

CBA przeszukuje i zatrzymuje
Śledztwo prowadzone jest między innymi w związku z podejrzeniem wręczania łapówek za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające.
- Postępowanie dotyczy podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez PUP w Sanoku i Brzozowie. Śledztwo w tej sprawie CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie – informuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze zarzuty korupcyjne.

Wobec trzech właścicieli podkarpackich szkół nauki jazdy oraz trzech egzaminatorów z WORD w Krośnie zastosowano tymczasowy areszt.

- Funkcjonariusze Biura zabezpieczyli w 15 miejscach komputery, telefony i dokumenty. Agenci działali m.in. w Urzędzie Gminy Nozdrzec, WORD w Krośnie i Przemyślu oraz PUP w Sanoku i Brzozowie – dodaje Jacek Dobrzyński.

alt

Szok w WORD
- Jest to dla nas ogromne zaskoczenie i szok – mówi Marek Hejnar, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Dodaje też, że nic nie wskazywało, żeby w WORD istniał taki problem – Zawsze reagowaliśmy na najmniejsze sygnały, nawet na anonimy. Czynności kontrolne podejmowaliśmy nawet, gdy nie musieliśmy, jeżeli był jakikolwiek sygnał o możliwych nieprawidłowościach. Dlatego działania CBA były dla nas tak dużym zaskoczeniem, tym bardziej, że chodzi o doświadczonych i szanowanych egzaminatorów – mówi Marek Hejnar.

alt

Wszyscy czterej oskarżeni egzaminatorzy zostali zawieszeni w swoich czynnościach do czasu wyjaśnienia sprawy. Wobec trzech zastosowano areszt tymczasowy. Zdaniem M. Hejnara to nie zakłóci funkcjonowania WORD – Mieliśmy pewne opóźnienia w poniedziałek, kiedy zaskoczyła nas kontrola CBA w Ośrodku. Teraz nie ma żadnego zagrożenia dezorganizacją pracy WORD, egzaminy będą się odbywać normalnie, mamy wystarczająco dużo pełnoprawnych egzaminatorów.

alt

Wśród zatrzymanych są: wójt  Gminy Nozdrzec i Dyrektor PUP w Sanoku
Łącznie zatrzymano 11 osób. Wśród zatrzymanych są 3 kobiety i 8 mężczyzn: wójt Gminy Nozdrzec, trzech właścicieli szkół nauki jazdy, czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Dyrektor i pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie. Wszyscy są w wieku od 36 do 65 lat.

Dotychczasowych 11 zatrzymanych i 15 przeszukań to efekt działań, jakie od poniedziałku prowadzą agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak dowiedział się portal KrosnoCity.pl, możliwe są dalsze zatrzymania związane z tą sprawą.

Niebawem w KrosnoCity.pl przedstawimy więcej na ten temat.

Zobacz także: Korupcja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
 

pd
Fot. archiwum CBA, KrosnoCity.pl

  • autor: Piotr Dymiński

16 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?