KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będą odbierać prawa jazdy

Jak dowiedział się portal KrosnoCity.pl, sprawa załatwiania „prawka na lewo” w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie, dotyczy wszystkich kategorii prawa jazdy. Prokuratura zapowiada, że w przypadku osób, co do których będzie pewność, że uzyskały uprawnienia w wyniku korupcji, podejmowane będą decyzje o odebraniu uprawnień. Trwa śledztwo, przypominamy: w wyniku akcji CBA zatrzymano 11 osób, w tym czterech egzaminatorów z WORD w Krośnie.

REKLAMA


CBA przeszukuje i zatrzymuje
Śledztwo prowadzone jest między innymi w związku z podejrzeniem wręczania łapówek za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające.

- Postępowanie dotyczy podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez PUP w Sanoku i Brzozowie. Śledztwo w tej sprawie CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie – informuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze zarzuty korupcyjne.

alt

Wobec trzech właścicieli podkarpackich szkół nauki jazdy oraz trzech egzaminatorów z WORD w Krośnie zastosowano tymczasowy areszt. Prokuratura zdecydowała, że w przypadku czwartego egzaminatora wystarczą „środki wolnościowe”, poinformował redakcję Krosnocity.pl, Damian Mirecki, Naczelnik Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

- Funkcjonariusze Biura zabezpieczyli w 15 miejscach komputery, telefony i dokumenty. Agenci działali m.in. w Urzędzie Gminy Nozdrzec, WORD w Krośnie i Przemyślu oraz PUP w Sanoku i Brzozowie – dodaje Jacek Dobrzyński.

Szok w WORD
- Jest to dla nas ogromne zaskoczenie i szok – mówi Marek Hejnar, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Dodaje też, że nic nie wskazywało, żeby w WORD istniał taki problem – Zawsze reagowaliśmy na najmniejsze sygnały, nawet na anonimy. Czynności kontrolne podejmowaliśmy nawet, gdy nie musieliśmy, jeżeli był jakikolwiek sygnał o możliwych nieprawidłowościach. Dlatego działania CBA były dla nas tak dużym zaskoczeniem, tym bardziej, że chodzi o doświadczonych i szanowanych egzaminatorów – mówi Marek Hejnar.

alt

Wszyscy czterej oskarżeni egzaminatorzy zostali zawieszeni w swoich czynnościach do czasu wyjaśnienia sprawy. Wobec trzech zastosowano areszt tymczasowy. Zdaniem M. Hejnara to nie zakłóci funkcjonowania WORD – Mieliśmy pewne opóźnienia w poniedziałek, kiedy zaskoczyła nas kontrola CBA w Ośrodku. Teraz nie ma żadnego zagrożenia dezorganizacją pracy WORD, egzaminy będą się odbywać normalnie, mamy wystarczająco dużo pełnoprawnych egzaminatorów.

Pozbawienie uprawnień
Jak powiedział nam Naczelnik Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji prokurator Damian Mirecki, sprawa dotyczy wszystkich kategorii prawa jazdy. - Po identyfikacji osób, co do których będziemy mieli pewność, że zdały egzamin dzięki korupcji będziemy podejmowali dalsze działania, włącznie z decyzją o odebraniu uprawnień – mówi  Damian Mirecki. Prokuratura ma już ustalenia w sprawie wysokości łapówek, jakie wręczano w WORD, nie chce jednak podawać do publicznej wiadomości ile kosztowało „prawko na lewo”. Prokurator  Damian Mirecki nie chce także ujawniać, z jakich miejscowości czy powiatów pochodzą zatrzymani instruktorzy nauki jazdy – To by za bardzo identyfikowało te osoby – mówi prokurator. Śledztwo w sprawie korupcji w WORD trwa, prokuratura nie udziela bardziej szczegółowych informacji.

alt

Wśród zatrzymanych są: wójt Gminy Nozdrzec i Dyrektor PUP w Sanoku
Łącznie zatrzymano 11 osób. Wśród zatrzymanych są 3 kobiety i 8 mężczyzn: wójt Gminy Nozdrzec, trzech właścicieli szkół nauki jazdy, czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Dyrektor i pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie. Wszyscy są w wieku od 36 do 65 lat.

Dotychczasowych 11 zatrzymanych i 15 przeszukań to efekt działań, jakie od poniedziałku prowadzą agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Możliwe są dalsze zatrzymania związane z tą sprawą.

(pd)
Fot. Mateusz Głód

 • autor: Piotr Dymiński

16 komentarzy

 • PSIALUNIA

  TAK JA JUZ ZDAJE KTÓRYS RAZ I ZA BYLE GŁUPOTE OBLEWAJA NAWET JAK NIE TWOJA WINA LEPIESJ JEST ZDAWAC W RZESZOWIE BO PRZYNAJMNIEJ JAK NIE ZDAJESZ TO MAJĄ RACJE A TUTAJ W KROŚNIE PORAŻKA NA KASE TYLKO LECĄ I TYLE JA WIEM COS O TYM A TAK BARDZO CHCIAŁA BYM MIEC TO PRAWKO I NIE WIEM CZY NIE PRZENIOSE SIE DO RZESZOWA DUŻO OSÓB KTÓRZY ZDAWALI W KROŚNIE A POTEM W RZESZOWIE TO MÓWIĄ ZE W KROSNIE ZDAWAŁY PO 4 5 RAZY A W RZESZOWIE ZA 1 RAZEM ZDAŁAY TU TYLKO O KASE CHODZI I NIC INNEGO

  Zgłoś nadużycie PSIALUNIA poniedziałek, 15, lipiec 2013 22:01 Link do komentarza
 • 9223372036854775807

  Już to widzę że dyrektor i zastępca o niczym nie wiedzieli. To jacy z nich szefowie??

  Zgłoś nadużycie 9223372036854775807 środa, 24, październik 2012 20:09 Link do komentarza
 • polak

  Co takiego - Zdziwiony zastępca dyrektora WORD tą sytuacją - już dawno krążyły plotki jak zdaję się prawo jazdy w Krośnie. Jak ktoś miał dojście to zdawał, a inni się męczyli. A co na to obecny i byli dyrektorzy Word, klapy na oczach mieli.

  Zgłoś nadużycie polak środa, 10, październik 2012 02:54 Link do komentarza
 • oberwator

  Oj - podejrzewam że za tak poważne pomówienia możesz mieć nieprzyjemności...

  Zgłoś nadużycie oberwator wtorek, 09, październik 2012 02:42 Link do komentarza
 • prawnik, kierowca za łapówkę

  nic nikomu nie odbiorą jak się delikwent nie przyzna sam
  i tyle w temacie
  żeby komuś zabrać prawko to muszą udowodnić winę a chyba nikt za bardzo nie jest chętny na oddanie papiera

  Zgłoś nadużycie prawnik, kierowca za łapówkę wtorek, 09, październik 2012 00:24 Link do komentarza
 • pleban  Komentarz został usunięty. Powód: zgłoszenie nadużycia.

  Zgłoś nadużycie pleban wtorek, 09, październik 2012 00:21 Link do komentarza
 • antykościół

  Cytat:"W Piśmie Świętym jest napisane".... kto jest bez winy niechaj pierwszy , rzuci kamień..." zanim ukamienujecie, zaczekajcie na wyrok sądu, Wy Praworządni i Sprawiedliwi Katolicy. "
  jak Ty taki mądry w piśmie do wyperdalaj do kościoła a nie na portalu się mądrzyć!

  Zgłoś nadużycie antykościół wtorek, 09, październik 2012 00:18 Link do komentarza
 • Miya

  A jak ktoś, kto "kupił prawko" zabił już kogoś na drodze? Jaka jest odpowiedzialność nieuczciwego egzaminatora?

  Zgłoś nadużycie Miya wtorek, 09, październik 2012 00:06 Link do komentarza
 • super

  i bardzo dobrze !!!! cfaniaczki posrane z tych egzaminatorków leszcze !!! chu. im w ....

  Zgłoś nadużycie super poniedziałek, 08, październik 2012 22:56 Link do komentarza
 • Marcin24

  W Piśmie Świętym jest napisane".... kto jest bez winy niechaj pierwszy , rzuci kamień..." zanim ukamienujecie, zaczekajcie na wyrok sądu, Wy Praworządni i Sprawiedliwi Katolicy.

  Zgłoś nadużycie Marcin24 poniedziałek, 08, październik 2012 21:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?