KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zabił za czapkę? Ruszył proces zabójcy z Przybówki

W środę (7.11) ruszył proces zabójcy z Przybówki. Do zabójstwa doszło w styczniu br. sprawcę ujęto już po kilkunastu godzinach. Mężczyzna przyznaje się do winy, już we wstępnym przesłuchaniu stwierdził, że doszło do kłótni o czapkę. Grozi mu co najmniej 8 lat więzienia, a maksymalna kara za ten czyn to dożywocie.

REKLAMA


W sobotę (28 stycznia 2012) Policja została powiadomiona o śmierci samotnie mieszkającego mieszkańca Przybówki, Stanisława P. Na miejscu mieszkańcy znaleźli ciało gospodarza, leżące na podłodze w kuchni. Obrażenia twarzy i szyi wskazywały, że nie był to zgon z przyczyn naturalnych.

alt

Dyżurny skierował na miejsce grupę operacyjno-dochodzeniową, która przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia. Jej pracę osobiście nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 55-latka. W tym gronie znalazł się wówczas 40-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka, Jarosław S, który jako pierwszy znalazł ciało i powiadomił Policję.

Od samego początku jego wiarygodność budziła poważne zastrzeżenia. Policjanci dostrzegli wiele rozbieżności w wypowiedziach 40-latka, które nie pokrywały się z wynikami oględzin. Ostatecznie zatrzymany przyznał się do zabójstwa swojego kolegi. Według relacji podejrzanego, w sobotę po południu przyszedł do 55-latka, aby odebrać swoją czapkę, którą pozostawił tam kilka dni wcześniej. Przyniósł ze sobą wino, którego zmarły miał domagać się w zamian za jej zwrot. Według oskarżonego doszło do kłótni, mężczyźni pobili się.

Wtedy to Jarosław S. miał sięgnąć po kabel antenowy i udusić gospodarza. Dwie godziny później sam zadzwonił na Policję i do swoich znajomych twierdząc, że znalazł ciało, kiedy przyszedł odwiedzić 55-latka. W ten sposób próbował wprowadzić wszystkich w błąd.

Proces rozpoczął się w środę przed krośnieńskim Sądem Okręgowym. Oskarżony przyznał się do zabójstwa. Rodzina zabitego Stanisława P. nie wierzy, że doszło do bójki o czapkę. Okoliczności zdarzenia i wersja przedstawiona przez oskarżonego badane są przez sąd.

(kmp), (red.)

  • autor: kmp, red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?