Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Słońce, słońce i tylko słońce. Noce i poranki chłodne, dni ciepłe

We wtorek w ciągu dnia będzie bezchmurnie We wtorek w ciągu dnia będzie bezchmurnie Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W niedzielę chmury z rozmywającego się frontu atmosferycznego (jak i sam front) wreszcie uległy dezintegracji, a region Krosna, podobnie jak cała Polska, jest już pod całkowitym wpływem wyżu. Dlatego też niepodzielnie na niebie dominuje słońce i ta sytuacja nie ulegnie zmianie w ciągu najbliższych kilku dni. Dodatkowo, w ciągu dnia będzie naprawdę ciepło.

REKLAMAWyż, który sięgnął nas pod koniec minionego tygodnia, jest układem stabilnym, gdyż rozbudował się wysoko w pionie - widoczne jest to na przykład na mapach pola termobarycznego środkowej troposfery i poziomu morza. Dodatkowo jest zbudowany z ciepłego powietrza, stąd też zimno być po prostu nie może. Mimo wszystko, w ciągu doby utrzymują się wysokie dobowe amplitudy temperatur (nocami pojawiają się słabe przymrozki, natomiast w ciągu dnia temperatura maksymalna oscyluje wokół lub przekracza 10 °C. Nie zmieni się to w najbliższych dniach, zatem pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu ubioru!

Osiadanie powietrza w obrębie silnego i stabilnego wyżu sprawi, że znaczna część tygodnia będzie słoneczna. Spora jego część - nawet bezchmurna. I przynajmniej do piątku włącznie nie ma mowy o jakichkolwiek opadach. Korzystajmy ze słońca!

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Europy Zachodniej, przez środkową część kontynentu, po Rosję. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, przejściowo lekko porywisty, w porywach maksymalnych do 9 m/s (32 km/h), wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, napływajacym z zachodu. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek w ciągu dnia region będzie pod wpływem bardzo silnego wyżu, którego centrum w południe znajdzie się nad Morzem Północnym. Z północnego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Temperatura maksymalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, północny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa i będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne korzystne.


W środę centrum silnego wyżu przemieści się nad Polskę. Usłonecznienie będzie maksymalne możliwe. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy z wtorku na środę ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Z północnego zachodu napłynie jednak odrobinę chłodniejsze, choć nadal polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowy i nad ranem rozpogodzenia do nieba bezchmurnego. Bez opadów. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu silnego wyżu, którego centrum główne przemieści się nad Polskę. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, północny-północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj