Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Czwartek i piątek pod znakiem chłodu i wilgoci. Przejaśnień niewiele

Płytki niż znad Polski przyniesie w czwartek w ciągu dnia opady przelotne Płytki niż znad Polski przyniesie w czwartek w ciągu dnia opady przelotne Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Nie trzeba mieć wcale dużej wiedzy meteorologicznej, aby zauważyć, że w sytuacji synoptycznej względem wczorajszej doby zaszły spore zmiany. We wtorek późnym wieczorem nad region dotarły chmury z opadami frontowymi, cała noc i początek dzisiejszego dnia były deszczowe. To niestety nie jedyna zmiana - jeszcze wczoraj, podczas napływu ciepłego powietrza z południowego zachodu, byliśmy świadkami pierwszego w tym roku przekroczenia granicy 20 °C, dziś pozostało po tym jedynie wspomnienie.

REKLAMACała Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Bałtyku. O północy niż przemieści się nad ląd, dokładnie nad Polskę. Na skutek tego układ zacznie się wypełniać, ale nie będzie to proces szybki, w dodatku obecność niżu odznacza się również wysoko ponad naszymi głowami. Jesteśmy też w chłodnej masie powietrza napływającej z północnego zachodu, to nie zmieni się także przez najbliższe dwie doby.

Zarówno w czwartek, jak i w piątek, wystąpią także opady przelotne. Temperatury maksymalne niestety niezbyt wysokie, zaledwie około 10 °C, trochę cieplej będzie w weekend, ale i tak to wciąż nie będą warunki wtorkowe.

W nocy ze środy na czwartek wpływ na pogodę w całym kraju wywierać będzie niż, którego centrum znad Morza Bałtyckiego przemieści się do rana nad centralną część Polski. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na południowy. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, początkowo będzie stabilne, po północy zacznie wolno spadać.

W czwartek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie zmianie, jedynie centrum wypełniającego się niżu przemieści się nad wschodnią Małopolskę. Z północnego zachodu w dalszym ciągu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Niewykluczona lokalna burza. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


W piątek wieczorem opady zanikną. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy pod wpływem wypełniającego się niżu, którego centrum znajdzie się nad Rumunią. Nadal napływać będzie ta sama, chłodna i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia początkowo znajdziemy się w zasięgu płytkiego niżu znad Europy Południowo-Wschodniej, jednak pod wieczór sięgnie nas wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Azorów po Rosję. Z zachodu napływać będzie stare, mocno przetransformowane, powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, początkowo będzie wzrastać, po południu zacznie powoli spadać.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj