Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend z przewagą chmur. Przejaśni się dopiero w niedzielę, a okresami słabo popada

Sobota, mimo wpływu wyżu, pochmurna i chłodna Sobota, mimo wpływu wyżu, pochmurna i chłodna Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Wzrost ciśnienia do wartości nieznacznie przekraczających 1020 hPa, a także zanik opadów, świadczą o tym, że jesteśmy już w obszarze podwyższonego ciśnienia, ten zaś związany jest z wyżem rosyjskim. Klin wyżu jednak nie jest silny, związana z nim inwersja występuje stosunkowo wysoko, i wciąż oddychamy mocno przetransformowanym powietrzem polarnym, w którym wilgoci jest sporo - a zatem wciąż mamy zachmurzenie duże.

REKLAMAPrognozy numeryczne sugerują utrzymywanie się pochmurnej, bezsłonecznej aury również jutro. Ze względu na sporą ilość wilgoci, brak słońca i ogólnie mało optymistyczną aurę biomet niestety będzie niekorzystny.

Niska chmura Stratocumulus najprawdopodobniej rozerwie się dopiero w niedzielę, wtedy też wyjrzy wreszcie słońce. Niedziela będzie też cieplejsza od soboty, gdyż w ciągu dnia będzie kilkanaście stopni powyżej 0 °C, natomiast jutro słupek rtęci w najcieplejszym momencie doby nie dobije nawet do dziesiątej kreski. Początek przyszłego tygodnia zapowiada się z opadami przelotnymi i niezbyt wysoką temperaturą.

W nocy z piątku na sobotę region znajdzie się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z klinem wyżu znad Rosji. Pozostaniemy w starej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, bez opadów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w południowo-wschodniej Polsce nie ulegnie istotnej zmianie. Nadal napływać będzie stare, mocno przetransformowane i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, przejściowo niewykluczone słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


W niedzielę nasunie się zatoka niżowa z frontem okluzji. Może spaść przelotny deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy w zasięgu słabnącego klina wyżu znad Rosji. W dalszym ciągu napływać będzie ta sama, stara, wilgotna i przetransformowana masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów, ale możliwa mgła ograniczająca widzialność do 0,3 km. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność od złej do umiarkowanej, od 0,3 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia nad region zacznie nasuwać się zatoka niżowa i związany z nią front okluzji. Z północnego zachodu napłynie mniej wilgotne, umiarkowanie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność od umiarkowanej do bardzo dobrej, od 8 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie wolno spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj