KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę ciąg dalszy opadów przelotnych. Padać przestanie w czwartek

W środę sytuacja baryczna sprzyjać będzie opadom przelotnym W środę sytuacja baryczna sprzyjać będzie opadom przelotnym Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Za dzisiejszym frontem wieczorem napłynie do nas powietrze już nie szerokości umiarkowanych, a wysokich - pochodzenia arktycznego. Realizuje się więc powiedzenie "kwiecień - plecień, bo przeplata - trochę zimy, trochę lata". I choć u nas śnieg nie spadł, to są takie miejsca, gdzie płatki śniegu były dostrzegalne bardzo wyraźnie. Przed nami jeszcze dwa dni z powietrzem arktycznym (w czwartek już w stopniu znacznym przetransformowanym), od piątku napłynie cieplejsze powietrze z południowego wschodu, ale o tym w następnej prognozie.

REKLAMA


Mimo że ciśnienie osiąga już wartości wyżowe, to pogodę w regionie wciąż kształtuje rozległy niż. Jutro w ciągu dnia również, mimo ciśnienia po redukcji do poziomu morza osiągającego wartości >1020 hPa, nie będzie pogodnie. Zanik opadów i więcej słońca w czwartek, jutro wciąż tylko jego przebłyski, a ładniej niż w czwartek będzie w drugiej połowie tygodnia.

Póki utrzyma się napływ powietrza z północy i północnego zachodu, póty tworzyć się będzie zachmurzenie wewnątrzmasowe charakterystyczne dla chłodnej i chwiejnej masy, a także opady przelotne. Również wiatr przy ziemi będzie wiać z kierunków północnych, co tylko wspomoże zachodzący proces akumulacji opadów w naszym regionie, w środę więc, bez względu na porę dnia (i nawet gdy się na chwilę przejaśni), nie dajmy się zwieść i weźmy ze sobą parasol. W czwartek sięgnie nas wyż i, jak wspomniano powyżej, pogoda ulegnie poprawie.

W nocy z wtorku na środę pozostaniemy pod wpływem rozległego układu niżowego, rozciągającego się od Morza Barentsa, przez zachodnią Rosję, aż po Grecję, w cyrkulacji północnej. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w drugiej części nocy przejściowo całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu pozostaniemy w strumieniu cyrkulacji północnej. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 10 m/s (36 km/h), północny-północno-zachodni. Widzialność w okresach z opadami od 8 km do 15 km, w okresach bezopadowych do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


W czwartek za sprawą wyżu pogoda trochę się poprawi. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy ze środy na czwartek dostaniemy się już pod wpływ wyżu, którego centrum znad wschodnich Niemiec przemieści się nad środkową Polskę. Z północy napływać będzie mocno przetransformowane - stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże, ale już bez opadów. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, północny. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie stabilne.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy w pod wpływem tego samego wyżu, którego centrum znad Polski przemieści się do wieczora nad Rosję. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni skręcający na wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?