Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W Święta pogoda dopisze. Opady przelotne będą jedynie przerywnikiem

W Wielkanoc będziemy w cyrkulacji wschodniej. Będzie ciepło, ale możliwy pojedynczy, przelotny opad deszczu W Wielkanoc będziemy w cyrkulacji wschodniej. Będzie ciepło, ale możliwy pojedynczy, przelotny opad deszczu Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Zalegające nad nami od wtorku wieczór powietrze arktyczne zostaje stopniowo wypierane, a już jutro nie będzie po nim ani śladu. Czeka nas obiecana już przed kilkoma dniami poprawa pogody akurat na okres świąteczny. Poprawa ta dotyczyć będzie przede wszystkim wzrostu temperatury, ponieważ lokalne opady przelotne będą mogły się pojawić. Niemniej jednak na słońce też znajdzie się czas i to można obiecać.

REKLAMAW prognozie trajektorii wstecznych widać, że kierunek adwekcji zmienia się z północnego na południowo-wschodni. Już jutro dotrze do nas ciepła masa powietrza polarno-morskiego pochodząca znad Morza Czarnego.

Po spadku ciśnienia widać również, że wpływ wyżu szybko słabnie. Niestety przekonamy się o tym w momencie powrotu opadów przelotnych, jednak pogoda ogólnie nie będzie wcale taka zła. Najcieplejszym dniem okresu świątecznego powinien być poniedziałek, kiedy to temperatura osiągnie prawie 20 °C.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane z większymi rozpogodzeniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie szybko spadać.

W piątek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ niżu znad Europy Południowo-Wschodniej i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Na ogół jednak bez opadów. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wałem wysokiego ciśnienia znad Europy Północnej a niżem znad południowo-wschodniej części kontynentu. Wciąż napływać będzie to samo, ciepłe i dość wilgotne powietrze polarno-morskie znad Morza Czarnego. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie. W dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 11 m/s (40 km/h), wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się w strumieniu cyrkulacji wschodniej, pomiędzy wyżem skandynawsko-rosyjskim a rozległym, wieloośrodkowym niżem rozciągającym się od Atlantyku po Morze Czarne. Wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie w miarę stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Nadal będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.


Najcieplejszym dniem okresu świątecznego będzie poniedziałek. Źródło: Wetter3.de, GFS

W nocy z niedzieli na poniedziałek dostaniemy się pod wpływ wyżu, którego centrum przemieści się nad Rosję. Nadal, niezmiennie, napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie i pozostaniemy w strumieniu ciepłej, południowo-wschodniej cyrkulacji. Pozostaniemy także w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj