Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W czwartek przejdzie nad nami front z opadami i burzami. Po nim ochłodzenie

Za czwartkowym frontem atmosferycznym zmierza ochłodzenie. Pojawią się opady deszczu i burze Za czwartkowym frontem atmosferycznym zmierza ochłodzenie. Pojawią się opady deszczu i burze Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Stoimy u progu zmian, które wcale pogodzie na dobre nie wyjdą, bo już jutro po południu chmury przykryją całe niebo, w ciągu dnia spadnie przelotny deszcz, któremu może towarzyszyć burza, a po odejściu głównej strefy opadów temperatura wyraźnie spadnie. Jeszcze przed frontem ma być 18 °C - 19 °C, zaś za nim, za sprawą napływu chłodnej masy powietrza z północnego zachodu, będzie około, a nawet poniżej 15 °C. Mowa oczywiście o temperaturach maksymalnych w ciągu dnia.

REKLAMAW czwartek w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem niżu z frontem chłodnym. Początkowo pozostaniemy jeszcze w ciepłym, ale wilgotnym powietrzu polarno-morskim, ale po południu napłynie równie wilgotne, aczkolwiek chłodniejsze powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu przechodzące w całkowite. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy-południowo-zachodni skręcający na północny, w czasie burzy przejściowo porywisty. Widzialność w trakcie opadu lub burzy umiarkowana, od 3 km do 9 km, w okresach bezopadowych dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, początkowo będzie spadać, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z czwartku na piątek ogólna sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się znacząco i pozostaniemy w zasięgu tego samego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu i mżawki, przeważnie o natężeniu słabym. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, północny-północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia do wczesnych godzin popołudniowych sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się znacząco. Pozostaniemy po chłodnej stronie tego samego frontu atmosferycznego. Dopiero pod wieczór sięgnie nas słaby klin wyżu. Z północnego zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, początkowo słaby deszcz lub mżawka, po południu zanik opadów. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj