Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Weekend będzie słoneczny i bardzo ciepły. Na termometrach do 27 °C!

W sobotę w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia niepodzielnie rządzić będzie słońce i wysoka temperatura W sobotę w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia niepodzielnie rządzić będzie słońce i wysoka temperatura Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Burze są zjawiskiem lokalnym, często skrajnie lokalnym, i w środę ostatecznie nie zagrzmiało, ale już na wschodzie Podkarpacia padało solidnie, choć krótkotrwale, i pojawiły się wyładowania. Wciąż zalega nad nami masa powietrza, w której pionowy rozkład temperatur powoduje jej niestabilność, czyli w określonych warunkach skłonność do opadów przelotnych i burz.

REKLAMAKolejna szansa na przelotny opad deszczu lub słabą burzę w piątek na froncie okluzji, a potem, do końca tygodnia, wreszcie prawdopodobieństwo deszczu i burz zaniknie całkowicie - na weekend możemy zagwarantować ciepłą, słoneczną, w niedzielę nawet gorącą i wręcz wymarzoną pogodę, a także na ogół korzystne warunki biometeorologiczne. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze, a w słabogradientowym, lecz lekko podwyższonym obszarze ciśnienia, dzięki któremu zarówno w sobotę jak i w niedzielę nie spadnie ani jedna kropla deszczu, samych chmur także będzie niewiele.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy w zasięgu szybko słabnącego klina wyżu wschodnioeuropejskiego. Nadal zalegać będzie ta sama, stara - mocno przetransformowana masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie początkowo małe, w drugiej połowie nocy i nad ranem umiarkowane oraz duże, ale bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia na krótko dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niskiego ciśnienia z frontem okluzji, jednak pod wieczór od południa-południowego zachodu rozbuduje się klin wyżu. Za frontem przejściowo napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie, które wyprze zalegające do południa powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, niewykluczony pojedynczy, przelotny opad deszczu albo słaba burza. Na ogół jednak bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni, skręcający na północny. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km, jedynie w przypadku opadu przelotnego lub burzy krótkotrwały spadek widzialności. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy w słabo-gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad południowej Europy. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie w miarę stabilne, dopiero nad ranem lekko spadnie.

W sobotę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna na całym Podkarpaciu nie ulegnie zmianie i pozostaniemy w tym samym, słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 35 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.Niedziela będzie równie słoneczna... i jeszcze cieplejsza od soboty! Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy z soboty na niedzielę ogólna sytuacja baryczna nad regionem nie zmieni się. Pozostaniemy również w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nad południowo-wschodnią częścią Polską nie zmieni się w stopniu istotnym. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, po południu przechodzące w obojętne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj