Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Temperatury stopniowo będą się obniżać. Będzie na ogół słonecznie Polecamy

W środę pozostaniemy jeszcze w gorącej masie powietrza, aczkolwiek temperatura już się obniży W środę pozostaniemy jeszcze w gorącej masie powietrza, aczkolwiek temperatura już się obniży Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po poniedziałku z temperaturą maksymalną 30 °C, wtorek również był gorący. Powietrze, napływając nad nasz region, przebywa bardzo długą drogę aż od Wysp Kanaryjskich, przez Europę Zachodnią, Morze Północne i choć w ostatniej fazie - do Polski - prowadzone jest wraz z wiatrem północno-zachodnim właśnie z tego kierunku, to jej rodowód powoduje, że jest klasyfikowane jako powietrze zwrotnikowe. Ta sama masa powietrza pozostanie z nami do wczesnego popołudnia w czwartek, ale tak gorąco jak w poniedziałek już nie będzie. Druga połowa tygodnia będzie wyraźnie chłodniejsza.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę znajdziemy się w zasięgu wyżu z centrum nad Morzem Bałtyckim. Z południowego zachodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, początkowo będzie wzrastać, następnie ustabilizuje się.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie względem okresu go poprzedzającego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 25 °C do 26 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne, tylko w godzinach popołudniowych przejściowo obojętne.


W czwartek przejdzie nad nami chłodny front atmosferyczny. Druga połowa tygodnia już wyraźnie chłodniejsza. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego klina wyżu znad Bałtyku. Dopiero nad ranem zacznie nasuwać się strefa zachmurzenia związana ze strefą frontu chłodnego. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Początkowo bezchmurnie, jednak w drugiej połowie nocy i wcześnie rano stopniowy wzrost zachmurzenia do małego, a następnie umiarkowanego. Bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie w miarę stabilne.

W czwartek w ciągu dnia na krótko dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu znad Szetlandów i związanego z nim rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego. Pod wieczór jednak sięgnie nas wyż znad Europy Zachodniej. Do wczesnych godzin popołudniowych pozostaniemy w ciepłym powietrzu zwrotnikowym, jednak pod wieczór zacznie już napływać chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewykluczony przelotny opad deszczu i burza. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, początkowo będzie spadać, późnym popołudniem ponownie zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, późnym popołudniem i wieczorem przechodzące w obojętne.

mk

  • autor: mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj