Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę i w czwartek przelotnie popada. Temperatura jeszcze się obniży

W środę będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Możliwe przelotne deszcze i burze W środę będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Możliwe przelotne deszcze i burze Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Środek tygodnia będzie okresem z przewagą chmur i opadami przelotnymi. Ma być już tylko umiarkowanie ciepło, wciąż zdecydowanie powyżej 20 °C, ale poniżej 25 °C. Wilgotną pogodę ze skłonnością do opadów przelotnych przyniesie nam kropla chłodu w środkowej troposferze, wędrująca znad Warmii i Mazur, nad pogranicze polsko-niemieckie, do naszych zachodnich sąsiadów docierając w czwartek.

REKLAMAWszystko wskazuje jednak na to, że pod koniec tygodnia powróci gorąca, ale chyba nie upalna pogoda.

W nocy z wtorku na środę pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad południowo-wschodniej Europy. Będziemy w umiarkowanie ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy pojedynczy, przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie w miarę stabilne.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie bardzo istotnej zmianie. Wciąż pozostaniemy w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


W czwartek przewaga chmur. Temperatura jedynie w granicach 20 °C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna wciąż nie będzie ulegać większym zmianom. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południowego wschodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, północny-północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem płytkiej, ale dość aktywnej zatoki niskiego ciśnienia znad Węgier, powiązanej z niżem znad południowo-wschodniej Europy. Wciąż napływać będzie wilgotne i umiarkowanie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu, możliwa lokalna burza. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby, północny, skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne wciąż niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj