Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wciąż będzie ciepło. Z dnia na dzień większe prawdopodobieństwo burz Polecamy

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Od przeszło tygodnia oddychamy na przemian gorącym i upalnym powietrzem pochodzącym z niskich szerokości geograficznych, w nomenklaturze polskiej nazywanym zwrotnikowym, w zagranicznej zwykle tropikalnym. Niektórzy na takie lato właśnie czekali, inni zaś woleliby poczuć, choć przez kilkadziesiąt godzin, orzeźwiające tchnienie Atlantyku. W przyszłym tygodniu nadal będzie ciepło (choć już nie upalnie jak w końcówce tygodnia bieżącego), jednak pogoda będzie daleka od wymarzonej, bo dostaniemy się w obszar obniżonego ciśnienia, a w powietrzu ma być sporo wilgoci.

REKLAMAGorąca i wilgotna masa w środowisku niżu nie zwiastuje właściwie niczego dobrego. Po pierwsze - będzie parno. Po drugie - biomet będzie niekorzystny. Po trzecie - opadów przelotnych, niekiedy z burzami, nie unikniemy. Wyraźny wzrost prawdopodobieństwa przelotnych opadów deszczu, często z towarzyszącymi im burzami, od wtorku, jednak zagrzmieć może (nie musi) już w poniedziałek.

W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad wschodnich Niemiec. Z południa wciąż napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Bez opadów. Temperatura minimalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, wschodni-południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, wczesnym wieczorem będzie jeszcze powoli wzrastać, następnie ustabilizuje się.


W poniedziałek będziemy w upalnym powietrzu zwrotnikowym. W nim utworzy się linia zbieżności. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W poniedziałek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu znad Pomorza i związanej z nim płytkiej zatoki z linią zbieżności. Pozostaniemy w upalnej, zwrotnikowej masie powietrza, napływającej z południa. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu niewykluczony pojedynczy przelotny opad deszczu lub burza. Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy pod wpływem niżu, którego centrum znad Bałtyku przemieści się nad południową Szwecję, w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie stabilne.

We wtorek w ciągu dnia nasunie się kolejna zatoka będąca częścią niżu z centrum przemieszczającym się znad Szwecji nad Norwegię. Z południa napływać będzie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże, stopniowo wzrastające do całkowitego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 25 °C do 26 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, tylko w czasie burz porywisty, w porywach lokalnie do 15 m/s (54 km/h), zmienny. Widzialność dobra, w czasie burz umiarkowana, od 3 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj