Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa i czwartek z przelotnymi opadami deszczu lub burzami. Już nie tak gorąco

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Wędrujący przez Polskę chłodny front atmosferyczny przemieszcza się bardzo powoli i faluje, jednak mimo wszystko wypiera stopniowo tropikalny upał na wschód. Już dziś temperatury wyraźnie spadły, w połowie tygodnia też będą już znacznie bliższe komfortowi termicznemu. Zarówno w środę jak i w czwartek może jednak przelotnie padać deszcz, a i lokalna burza nie jest wykluczona.

REKLAMA
W środę będziemy w zasięgu falującego frontu atmosferycznego. Będzie przelotnie padać, możliwa burza. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu z falującym frontem atmosferycznym. Z zachodu zacznie napływać nieco chłodniejsze, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km, tylko w opadach umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy również w nieco chłodniejszym, polarno-morskim powietrzu, napływającym z zachodu. Zachmurzenie duże, możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie w miarę stabilne.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu falującego frontu atmosferycznego. Nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj