KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa i czwartek z przelotnymi opadami deszczu lub burzami. Już nie tak gorąco

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Wędrujący przez Polskę chłodny front atmosferyczny przemieszcza się bardzo powoli i faluje, jednak mimo wszystko wypiera stopniowo tropikalny upał na wschód. Już dziś temperatury wyraźnie spadły, w połowie tygodnia też będą już znacznie bliższe komfortowi termicznemu. Zarówno w środę jak i w czwartek może jednak przelotnie padać deszcz, a i lokalna burza nie jest wykluczona.

REKLAMAW środę będziemy w zasięgu falującego frontu atmosferycznego. Będzie przelotnie padać, możliwa burza. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu z falującym frontem atmosferycznym. Z zachodu zacznie napływać nieco chłodniejsze, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km, tylko w opadach umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy również w nieco chłodniejszym, polarno-morskim powietrzu, napływającym z zachodu. Zachmurzenie duże, możliwy przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie w miarę stabilne.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu falującego frontu atmosferycznego. Nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?