KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W czwartek zrobi się jesiennie. Środa jeszcze cieplejsza, choć zmienna

Początek środy będzie całkiem przyjemny. Potem zachmurzy się i może przelotnie popadać Początek środy będzie całkiem przyjemny. Potem zachmurzy się i może przelotnie popadać Źródło: Wetter3.de, GFS

Dziś jedna z fal frontowych wkracza od Moraw, eskpandując dalej na wschód i północny wschód, wchodząc nad Śląsk, Małopolskę i zachodnią część Podkarpacia. Po jej przejściu na kilkanaście godzin przejaśni się, a prawdopodobieństwo opadów zaniknie, jednak już jutro nad Węgrami utworzy się kolejna fala w postaci płytkiego, aczkolwiek aktywnego ośrodka niżowego na froncie głównym.

REKLAMA


Trasa tejże będzie dosyć podobna, z nieco większą składową wschodnią. To oznacza niestety nieudany pogodowo środek tygodnia, przede wszystkim czwartek, który zanosi się na chłodny, z przewagą chmur i opadami deszczu. Pod niskimi chmurami i w opadach deszczu temperatura nie zdoła przekroczyć granicy 15 °C. Środa jeszcze cieplejsza, przed popołudniowymi opadami temperatura zdoła wzrosnąć do 20 °C, może 21 °C.

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, z postępującymi od południowego zachodu przejaśnieniami, a następnie rozpogodzeniami. Bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu znad Węgier. Z zachodu napływać będzie mocno przetransformowane - stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego. Po południu przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne obojętne, przechodzące w niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie i pozostaniemy pod wpływem niżu znad Węgier i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Będziemy jeszcze w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy w zasięgu tego samego, pogłębiającego się niżu, który znad Węgier i wschodniej Słowacji przemieści się nad Ukrainę, a wieczorem dotrze nad Białoruś. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, dopiero pod wieczór niewykluczone niewielkie przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 10 m/s (36 km/h), północny-północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, początkowo będzie stabilne, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?