KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Będzie coraz cieplej, ale z porywistym wiatrem. Prognoza na środę i czwartek

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Wzrastająca nad Polską różnica ciśnienia jest główną przyczyną wzrostu prędkości wiatru odnotowywaną dzisiaj na przeważającym obszarze kraju. W górach pojawia się miejscami także efekt fenowy, co też nie pozostaje bez wpływu na porywistość wiatru w rozległym pasie południowej Polski. W połowie tygodnia porywisty wiatr fenowy wystąpi i u nas, jednak - dzięki niemu, cieplejsze będą zarówno dni jak i noce, temperatury całodobowo przekraczać będą - od jutra rana począwszy, 10 °C. Pod koniec tygodnia będzie bardzo ciepło jak na październik, popołudniami notować będziemy wartości temperatur przekraczające 20 °C!

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy na skraju wyżu wschodnioeuropejskiego, z centrum nad Rosją. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie, bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie stabilne.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny i pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południa. Zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w pojedynczych porywach do 12 m/s (43 km/h), południowo-wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, początkowo będzie stabilne, po południu zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek pozostawać będziemy na skraju wyżu znad wschodniej Europy, w umiarkowanym strumieniu cyrkulacji południowej. Z południa w dalszym ciągu napływać będzie to samo, ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr fenowy, słaby i umiarkowany, w pojedynczych porywach do 11 m/s, z kierunków południowych. Widzialność dobra, od 17 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad wschodnich krańców Europy i niżem przemieszczającym się znad Wysp Brytyjskich nad Szetlandy. Z południa wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr fenowy, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?