Logo
Wydrukuj tę stronę

W weekend popada słaby deszcz i wystąpią mgły. Wciąż będzie ciepło

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Sygnalizowany we wtorkowym wpisie falujący front atmosferyczny zbliży się do nas najprawdopodobniej dopiero w sobotę, przynosząc w weekend słabe opady deszczu i spadek widzialności. Prognozy numeryczne wskazują, że w dalszym ciągu utrzyma się napływ ciepłych mas powietrza morskiego, a temperatury maksymalne jeszcze przez długi czas osiągać będą wartości bez żadnego trudu przekraczające 10 °C!

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się na skraju rozległego układu niskiego ciśnienia i falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południa. Zachmurzenie duże i całkowite, z postępującymi rozpogodzeniami w drugiej połowie nocy. Bez opadów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, skręcający na wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy także w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południa. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy także w tej samej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie duże i całkowite. Na ogół bez opadów. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia nad region dotrze strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jednak w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Pod wieczór ponadto silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do 900 metrów. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr umiarkowany, w ciągu dnia stopniowo słabnący, początkowo południowy, po południu zmienny. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej, od 0,9 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, w ciepłej, ale i bardzo wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południa. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność zła i bardzo słaba, od 0,1 km do 0,9 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia znajdziemy się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie dość ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Początkowo słabe opady mżawki lub deszczu oraz mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność zła do umiarkowanej, od 0,2 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021