KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Początek tygodnia z przewagą chmur. Okresami spadnie deszcz i mżawka

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

W polu ciśnienia wyraźnie widoczny jest rozległy układ niskiego ciśnienia obejmujący całą zachodnią i znaczną część południowej a także środkowej części Europy. Na wschodzie i północy kontynentu dla odmiany wyżowo. Po obrzeżach rozległego niżu w obszarze adwekcji wirowości dodatniej wędrują ośrodki wtórne, fronty zaś z nimi związane przynoszą opady także w Polsce. Początek tygodnia zatem pochmurny, wilgotny, z okresowymi opadami mżawki i deszczu oraz z wiatrami wschodnimi.

REKLAMA


W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu z centrum nad Europą Zachodnią. Z południowego wschodu napływać będzie odrobinę chłodniejsze, ale nadal polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami możliwa słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność od słabej do umiarkowanej, od 2,5 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie bardzo powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy w starej, wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, przejściowo możliwa słaba mżawka. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 5 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Austrii nad Czechy i związanego z nim frontu okluzji. Pozostaniemy w tej samej, wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami, zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2,5 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?