Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Będzie umiarkowanie ciepło. Okresami porywisty wiatr

We wtorek wpływ na pogodę w regionie będzie wywierać wyż. Chmur znacznie mniej. We wtorek wpływ na pogodę w regionie będzie wywierać wyż. Chmur znacznie mniej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Zima trochę odpuściła, temperatury maksymalne są już dodatnie i tak też będzie i w poniedziałek i we wtorek. Ponadto może słabo i przelotnie popadać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Okresami będzie się wzmagał wiatr, początkowo będzie miał on kierunek zachodni, po południu w poniedziałek natomiast skręci na południowy.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji, w jego tylnej części. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 16 m/s (58 km/h), z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 8 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia od zachodu nasuwać zacznie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związanego z zatoką głębokiego niżu znad Szetlandów. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr umiarkowany, zachodni, skręcający późnym popołudniem na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek znajdziemy się w strefie oddziaływania mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, możliwe słabe opady mżawki. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie stabilne.

We wtorek w ciągu dnia znajdziemy się na skraju rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Europy Południowej. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami do małego, bez opadów. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 16 m/s (58 km/h), południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj