KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nocami przymrozki, w dzień na plusie. W środę przelotny śnieg

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Z północnego zachodu zaczęło napływać chłodne powietrze polarno-morskie, jednak w marcu to zwykle nie jest zwiastun powrotu zimy, a jedynie niewielkiego spadku temperatur i tak gwarantujących termiczne przedwiośnie. W środę i czwartek w nocy słabe przymrozki, ale w dzień temperatura będzie dodatnia. Przelotny śnieg możliwy tylko w środę w pierwszej części dnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem wyżu, który znad Bałkanów przesunie się nad południowo-wschodnią część Europy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia od zachodu nasunie się kolejna, płytka zatoka niżowa z frontem okluzji. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, ale po południu od zachodu postępujące przejaśnienia i rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność w opadach umiarkowana, po przejściu strefy opadów dobra, od 5 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniosła w południe 1023 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu w dalszym ciągu napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego, bez opadów. Temperatura minimalna od -5 °C do -4 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Wciąż z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?