KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najbliższej nocy przelotny śnieg. W niedzielę w ciągu dnia ocieplenie

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

W chłodnej masie powietrza pozostawać będziemy do nocy z soboty na niedzielę, jednak przelotny, zanikający śnieg może padać jedynie w piątek. Temperatury maksymalne będą dodatnie, utrzyma się termiczne przedwiośnie. W niedzielę w ciągu dnia centrum wyżu przemieści się nad Ukrainę, a z południowego zachodu nad całą Polskę napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Od niedzieli temperatury maksymalne oscylować będą wokół 10 °C, a na początku przyszłego tygodnia nawet tę wartość przekroczą.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek będziemy w obszarze podwyższonego ciśnienia, jednak przez znaczną część nocy w regionie oddziaływać będzie jeszcze płytka i rozmywająca się zatoka niżowa z linią zbieżności. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Niemiec. Nadal jednak napływać będzie ta sama masa chłodnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Bawarii przemieści się nad Dolną Austrię. Wciąż napływać będzie to samo, chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -5 °C do -4 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,5 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1036 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia będziemy pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku, przez Europę Środkową, aż po Rosję. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano umiarkowana, w ciągu dnia dobra, od 5 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, z upływem dnia poprawa do korzystnych.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Słowacji nad Ukrainę. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -4 °C do -3 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego wyżu z centrum nad Ukrainą. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?