KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W czwartek nadejdzie front chłodny. Będzie padać i ochłodzi się

W połowie tygodnia pogoda pogorszy się. Czwartek pochmurny, deszczowy i chłodny. W połowie tygodnia pogoda pogorszy się. Czwartek pochmurny, deszczowy i chłodny. Fot. PixaBay

Z północnego zachodu powoli przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, który niebawem skończy, przynajmniej na kilka dni, okres pogody słonecznej i ciepłej, z maksimum temperatury osiągającym kilkanaście stopni Celsjusza w godzinach popołudniowych. Dziś w południe strefa frontu rozciągała się od Bałtyku, przez Pomorze Zachodnie, po zachodnie Niemcy, w około trzydzieści sześć godzin przebędzie odległość niemal 700 kilometrów i dotrze również nad Podkarpacie, przynosząc całkowite zachmurzenie, opady, a także spadek temperatury.

REKLAMA


Po przejściu frontu, w osiadającym chłodnym powietrzu rozbuduje się wyż nad Skandynawią, przemieszczający się następnie nad zachodnią Rosję, który skieruje do Polski chłodne powietrze z północy. Prawdopodobnie jednak pogorszenie pogody potrwa tylko kilka dni.

W nocy z wtorku na środę pozostaniemy jeszcze w słabo-gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w tej samej - ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia od północnego zachodu dostawać się będziemy pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia przemieszczającej się znad Finlandii nad zachodnią Rosję. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem stopniowo wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr w pierwszej połowie dnia słaby, zmienny, w drugiej połowie dnia słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, pod wieczór przechodzące w niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w zatoce niżu znad Rosji, a nad region nasunie się chłodny front atmosferyczny z nią związany. Nad ranem z północnego zachodu napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia będziemy w zatoce rozległego niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?