KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek kwietnia będzie chłodny. Wystąpią przelotne opady

W połowie tygodnia zacznie napływać jeszcze chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. W połowie tygodnia zacznie napływać jeszcze chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Duże wahania ciśnienia, porywisty wiatr i opady, a dodatkowo niekorzystne warunki biometeorologiczne - to całkowicie naturalne dla silnej cyrkulacji strefowej. Niestety, w najbliższym pole ciśnienia zmieni się w ten sposób, że zacznie do nas napływać powietrze już nie z zachodu, a z północnego zachodu - jeszcze chłodniejsze. Żegnamy się więc z ciepłem na jakiś czas, Święta będą chłodne, natomiast w środę i czwartek spadnie przelotny śnieg. Pierwsza dekada kwietnia zaskoczy in minus.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się znad Morza Bałtyckiego nad Łotwę. Przez region przemieści się front chłodny, za którym z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 998 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem niżu znad krajów bałtyckich. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Lokalnie grad lub krupa śnieżna. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), zachodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km, w opadach przelotnych pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny względem okresów poprzednich. Z północnego zachodu napływać będzie bardzo chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie zmienne, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność od umiarkowanej do bardzo dobrej, od 5 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie wzrastać, potem ustabilizuje się.

W czwartek znajdziemy się w cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej, na skraju niżu, którego centrum znad Estonii przemieści się nad Zatokę Fińską. Z północnego zachodu napływać będzie to samo, bardzo chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie zmienne, przelotne opady śniegu, krupy śnieżnej lub gradu. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność zmienna, od 20 km do 40 km w okresach bez opadów, w przelotnych opadach pogarszająca się do umiarkowanej, lokalnie słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?