KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę chłodniej, będzie porywiście wiało. Czwartek w miarę przyjemny

W środę za frontem chłodnym od zachodu rozbuduje się wyż. Do popołudnia porywisty wiatr. W środę za frontem chłodnym od zachodu rozbuduje się wyż. Do popołudnia porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Najbliższej nocy przejdzie nad nami chłodny front atmosferyczny, na którym pojawiać się będzie słaby deszcz i za którym zacznie na kilkanaście godzin porywiście wiać. W taki sposób dokonująca się wymiana mas powietrza sugeruje spore zmiany i takie też zobaczymy w temperaturze - jutro, w miejsce dzisiejszych 20 °C, zanotujemy zaledwie 13 °C - 14 °C i to w najcieplejszym momencie dnia. Ciśnienie jednak będzie wzrastać, co związane jest z przemieszczaniem się w kierunku polski mobilnego wyżu przegradzającego, wyjrzy zatem na pewno słońce - zarówno w środę jak i w czwartek, ostatni dzień kwietnia będzie już przyjemniejszy - bez porywistego wiatru i z wyższą temperaturą maksymalną, choć niebo nie będzie błękitne - za sprawą chmur piętra wysokiego przyjmie "mleczny" kolor.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę nad region nasunie się chłodny front atmosferyczny związany z wypełniającym się niżem, przemieszczającym się znad Polski Wschodniej nad kraje bałtyckie. Po północy, za frontem, zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do całkowitego. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr początkowo słaby, następnie wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, porywistego, w porywach do 16 m/s (58 km/h), południowy, skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie będzie wzrastać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1007 hPa.

W środę w ciągu dnia od zachodu rozbuduje się wyż, którego centrum znad Czech przemieści się nad Polskę. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Rano zachmurzenie całkowite, w ciągu dnia od zachodu postępujące liczne przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Rano zanikający, słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 50 km. Ciśnienie będzie wzrastać, jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przechodzące w obojętne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy w zasięgu wyżu, którego centrum znad Ziemi Łódzkiej przemieści się nad Podlasie. Pozostaniemy w tym samym, chłodnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo możliwa cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze na skraju tego samego wyżu, który znad Podlasia przemieści się nad zachodnią Rosję. Z zachodu napłynie nieco cieplejsze i suche, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe, późnym popołudniem i pod wieczór wzrastające do dużego. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przechodzące wieczorem w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?