KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Fronty atmosferyczne przyniosą opady. Prognoza na majówkę

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

O tym, że w atmosferze nie ma zastoju, tej wiosny akurat przekonać się możemy dość łatwo. Minionej nocy nad Polską przemieszczał się mobilny wyż rozbudowany w chłodnej masie powietrza, dziś mamy wschodni wiatr i jest dość sucho, to zmieni się już jutro. W trakcie zbliżającego się wielkimi krokami majowego weekendu nad Polską będą przemieszczały się fronty atmosferyczne, które, niestety, przyniosą chmury z opadami. Front główny - polarny, umiejscowi się na południe od naszego kraju, tam też zalegać będą ciepłe masy powietrza. Temperatury zatem będą co najwyżej umiarkowanie wysokie. Najwięcej słońca w niedzielę. Majówka pogodowo nie zachwyci.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w umiarkowanie ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie spadać.


W piątkowe popołudnie przyjdą opady. Więcej słońca oczekujmy w niedzielę. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W piątek w ciągu dnia od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu znad Bałtyku i związanego z nim frontu chłodnego. Początkowo pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, wieczorem jednak - za strefą frontu, napływać zacznie chłodne, choć także polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do całkowitego. Po południu i wieczorem opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, w drugiej połowie dnia słabnący do słabego, z kierunków południowych. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, od 5 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej, od 0,5 km do 5 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy w strefie falującego frontu atmosferycznego, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 4 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę od zachodu rozbuduje się słaby, mobilny wyż, przemieszczający się znad Niemiec nad Ukrainę. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Lokalnie w drugiej połowie nocy i nad ranem niewykluczona mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie powoli rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy na skraju słabego wyżu znad Ukrainy. Z południowego zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?