KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia pogodowo nie zawiedzie. We wtorek będzie 24 °C!

Początek tygodnia pogodowo nie zawiedzie. We wtorek będzie 24 °C! Fot. Robert Bogacz

Dobiega końca cykl przejścia niżu - front chłodny jest już za nami, w chłodnej masie powietrza rozbudowuje się mobilny wyż, towarzyszy temu porywisty wiatr, który osłabnie wieczorem, nie będą pojawiały się także porywy. W poniedziałek w ciągu dnia, choć ciśnienie będzie spadać, rozwiną się jeszcze chmury kłębiaste, a od wtorku zasadnicze zmiany - przede wszystkim kierunku adwekcji na południowy i w związku z tym ocieplenie. We wtorek jeszcze przy pogodzie słonecznej i suchej, w kolejnych dniach już zrobi się parno i mogą występować burze.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy w zasięgu słabego wyżu, który znad Bawarii przemieści się nad Ukrainę. Pozostaniemy w chłodnym i suchym powietrzu polarno-morskim, napływającym z zachodu. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni, skręcający na wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu, który znad północnego Atlantyku przemieści się nad Szkocję. Po południu dotrze związany z nim mało aktywny ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, jednak od godzin popołudniowych stopniowo wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie będzie spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1018 hPa. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek znajdować się będziemy w zasięgu niżu, który znad Szkocji przemieści się nad Morze Północne. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie, bez opadów. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Morza Północnego, w tej samej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego, napływającego z południowego zachodu. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie będzie powoli spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza osiągnie 1008 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?