KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek wciąż wilgotne. Okresami będzie padać, możliwe burze

Początek tygodnia wciąż wilgotny. Okresami popada, mogą wystąpić burze. Początek tygodnia wciąż wilgotny. Okresami popada, mogą wystąpić burze. Fot. PixaBay

Za oknami już od kilku dni zamiast majowego słońca - jesienna szaruga, niezbyt wysokie temperatury, chmury piętra niskiego i opady deszczu. Niestety - początek ostatniego tygodnia maja zapowiada się podobnie, w dodatku nadal możliwe będą okresowe opady deszczu, niewykluczone że także zagrzmi. Pogoda poprawi się wyraźnie dopiero w połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Europy Południowo-Wschodniej, która znajdzie się nad Rumunią, w strefie oddziaływania falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie mocno przetransformowane, stare i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady mżawki, a okresami również mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,8 km do 6 km. Ciśnienie będzie powoli spadać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1017 hPa.

W poniedziałek w ciągu dnia sytuacja baryczna w całej południowo-wschodniej części kraju nie ulegnie istotnym zmianom i pozostaniemy pod wpływem zatoki niżu znad Europy Południowo-Wschodniej, w strefie falującego frontu atmosferycznego. W pierwszej części dnia pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym, jednak po południu zacznie napływać ciepłe i wilgotne, także polarno-morskie powietrze z południowego wschodu. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, a późnym popołudniem lub pod wieczór niewykluczone również burze. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna na Podkarpaciu nie zmieni się w sposób istotny, pozostaniemy także w masie powietrza polarno-morskiego ciepłego, napływającej z południowego wschodu. Będzie zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy lokalnie także możliwe burze. W drugiej połowie nocy i nad ranem i rano z kolei liczne mgły, a w nich spadki widzialności do 500 metrów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,5 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia będziemy pod wpływem niżu znad Rumunii, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 15 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1007 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?