KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu. Wzrosną poziomy rzek

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Dziś (26.05) na terenie województwa Podkarpackiego prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu, które lokalnie mogą sięgać do 70 mm. IMGW ostrzega również o burzach.

REKLAMA


Jak poinformowało IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w godzinach popołudniowych i wieczorem na terenie województwa podkarpackiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 55 mm, lokalnie do 70 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%. Opady mogą potrwać do godziny 20:00.

Nadal obowiązuje ostrzeżenie IMGW o burzach z opadami deszczu podczas których spaść może od 20 mm do 30 mm. Porywy wiatru sięgać mogą do 60 km/h. Lokalnie niewykluczone opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% do godziny 21:00.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje również, że w związku z prognozowanymi burzami oraz intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa podkarpackiego prognozowane są wzrosty poziomu wody (lokalnie gwałtowne) do dolnej części strefy stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych.

Ważność: od godz. 10:00 dnia 26.05.2015 do godz. 08:00 dnia 28.05.2015
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?