KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od piątku zacznie napływać powietrze zwrotnikowe. W sobotę i niedzielę powyżej 30 °C

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Ofensywa powietrza zwrotnikowego postępuje w kierunku północnym, a front oddzielający je od powietrza polarnego, które aktualnie zalega nad Polską, jest już na w Czechach i na Słowacji. Omawiany front ciepły związany jest z niżem, którego centrum znajduje się na północ od Hiszpanii, nad wodami Atlantyku. Gorące powietrze dotrze do nas już w piątek, wymianie mas na zdecydowanie cieplejszą, w weekend wręcz upalną, towarzyszyć mogą lokalne burze, jednak pomimo wszystko dominować będzie słoneczna aura z bardzo wysokimi temperaturami. Front chłodny, wypierający powietrze zwrotnikowe, przejdzie nad nami dopiero w poniedziałek, na nim również pojawią się burze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego układu wysokiego ciśnienia z centrum przemieszczającym się znad Polski nad Białoruś. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Będzie bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu znad Atlantyku i ośrodka wtórnego znad Morza Celtyckiego. Z południa nasunie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, za którym z południa zacznie napływać gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie lokalnie po południu wzrastające do dużego i gdzieniegdzie niewykluczony przelotny deszcz lub burza. Gorąco. Temperatura maksymalna od 27 °C do 28 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, z upływem dnia szybko przechodzące w niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny względem poprzedzającego noc dnia. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura minimalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie będzie się wahać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1014 hPa.

W sobotę w ciągu dnia będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w upalnej masie powietrza zwrotnikowego napływającej z południa. Będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów.Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostawać będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Wciąż z południa napływać będzie to samo, bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Będzie bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 17 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ pogłębiającego się niżu, który znad Alp przemieści się nad Czechy. Z południa napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, jedynie późnym popołudniem lub pod wieczór miejscami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, wtedy też lokalnie niewykluczony pojedynczy przelotny deszcz lub burza. Przez większą część dnia jednak będzie pogodnie. Upalnie - temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?