KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia sięgnie wyż. Maksymalnie do 19 °C

W połowie tygodnia ciśnienie wzrośnie, ale temperatura wciąż poniżej 20 °C W połowie tygodnia ciśnienie wzrośnie, ale temperatura wciąż poniżej 20 °C Fot. PixaBay

Utrzymuje się dominacja strumienia zachodniego w całej Europie Środkowej, główny ośrodek niskiego ciśnienia wciąż nad Bałtykiem, jego wpływem objęta jest niemal cała Skandynawia i wszystkie kraje bałtyckie. Powietrze, zanim dotrze do Polski, przebywa drogę od chłodnych wód północnego Atlantyku, przez Wyspy Brytyjskie, Kraje Beneluksu i Niemcy - oczywiście masa powietrza o takim pochodzeniu nie jest masą ciepłą, stąd brak wysokich temperatur. Jutro jednak pojawią się przejaśnienia i ciśnienie wzrośnie, gdyż w osiadającym, chłodnym powietrzu rozbudowuje się wyż, którego centrum w nocy powędruje nad Francję, zaś w ciągu dnia przemieści się nad Niemcy; nie zmieni się natomiast pochodzenie napływającego powietrza; temperatura więc wciąż nie będzie przekraczać 20 °C. Nieco cieplej pod koniec tygodnia, lecz z opadami przelotnymi; powrót dni gorących spodziewany na początku lipca.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę początkowo będziemy jeszcze w strefie oddziaływania odchodzącego na wschód frontu chłodnego, jednak po północy od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Francji. Z zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie całkowite, jednak po północy od zachodu postępujące przejaśnienia i rozpogodzenia, nawet do zachmurzenia małego. Wieczorem słaby, zanikający deszcz, natomiast w drugiej połowie nocy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej, od 0,2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu, który znad Francji przemieści się nad Bawarię. Pozostaniemy jednak w chłodnym powietrzu polarno-morskim napływającym z zachodu. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w godzinach porannych i pod wieczór. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w zasięgu wyżu, który w godzinach nocnych przemieści się nad Sudety. Wciąż napływać będzie ta sama, chłodna, polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie wieczorem miejscami większe rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, nadal będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia wciąż będziemy pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Francją i na Morawach. Będziemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, w ciągu dnia zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?