KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami jeszcze wiele upalnych dni. We wtorek znów 33°C

Początek tygodnia, jak i cały przyszły tydzień, upalny. We wtorek do 33 °C. Początek tygodnia, jak i cały przyszły tydzień, upalny. We wtorek do 33 °C. Fot. PixaBay

Powietrze zwrotnikowe, które napływa do nas od godzin wieczornych 2 sierpnia począwszy, ani myśli choćby na moment opuszczać Podkarpacia. Wciąż obserwowany jest napływ mocno rozgrzanego i przede wszystkim suchego powietrza z południowego wschodu i ta sytuacja na pewno nie ulegnie zmianie przez najbliższy tydzień, a nawet dłużej. Nawet na wysokości 1,5 kilometra ponad naszymi głowami temperatura powietrza przekracza 20°C, na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu temperatura, przy usłonecznieniu nieznacznie tylko mniejszym od maksymalnego potencjalnego, jest o kilkanaście stopni wyższa. W poniedziałek i wtorek nadal bez opadów, w drugi dzień tygodnia po południu znów będzie 33°C. Barycznie pozostawać będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, średnia prędkość wiatru nie będzie przekraczać 3 m/s.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Będzie zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Z południowego wschodu nadal napływać będzie upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Będzie zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 31 °C do 32 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 20 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, w ciągu dnia będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym, napływającym z południowego wschodu. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, wieczorem nieznacznie wzrośnie, po północy będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 32 °C do 33 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?