KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia jeszcze gorący i suchy, ale już nie upalny. Wschodni wiatr przyniesie ulgę

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Stopniowo zwężający się obszar, w którym zalega jeszcze powietrze zwrotnikowe, jest jeszcze w północno-wschodniej połowie Niemiec i w południowo-zachodniej połowie Polski. Powietrze to opuści Krosno w poniedziałek wieczorem, od wtorku zacznie napływać sucha i ciepła, ale już nie upalna masa powietrza polarno-kontynentalnego. Niewielkie prawdopodobieństwo burz możliwe jeszcze jutro w południowej części polskiej strony Beskidu Niskiego, we wtorek już nigdzie w regionie nie będzie padać, będzie sucho, słonecznie i do 26°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy zatoką niskiego ciśnienia znad zachodniej Polski a wyżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 18 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Z południowego wschodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na południu regionu, po południu wzrastające do dużego. W partiach szczytowych Beskidu Niskiego możliwa burza, poza tym bez opadów. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Białego. Ze wschodu zacznie napływać ciepłe i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia znajdować się będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Morza Białego nad Finlandię. Ze wschodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe, wieczorem bezchmurnie. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?