KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami ostatnie 2 dni upału w tym roku. W poniedziałek i wtorek na termometrach aż 34°C

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Napływa do nas upalna i sucha masa powietrza z południa, kształtująca się przy wciąż jeszcze stosunkowo silnej operacji słonecznej i słabym wietrze nad Bałkanami - stamtąd w ciągu kilku dni docierając do Polski. Tegoroczne lato zakończy się dokładnie takim samym typem pogody, z jakim będzie kojarzone za kilka lat - będzie upalnie i sucho. We wtorek klimatolodzy śledzić będą temperatury powietrza notowane we wschodniej połowie kraju, zostanie bowiem ustanowiona nowa najwyższa wartość temperatury notowana we wrześniu w historii obserwacji meteorologicznych na terenie Polski.

REKLAMA


W poniedziałek i wtorek w Krośnie notować będziemy około 34°C (przypomnijmy - rekord Krosna to 34,3 °C...), opadów w te dni jeszcze nie oczekujmy. Widać już jednak definitywny koniec upalnej aury - ten nadejdzie we wtorek wieczorem. Mamy pewność, że upały w tym roku już nie wrócą - to ostatnia ich fala.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy pod wpływem rozległego układu wysokiego ciśnienia obejmującego Europę Południową i Wschodnią. Z południa napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, przez noc lekko spadnie.

W poniedziałek w ciągu dnia znajdować się będziemy na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływać będzie upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 34°C do 35°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek stopniowo zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu znad Danii. Pozostaniemy w bardzo ciepłym i suchym powietrzu zwrotnikowym. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, przez noc lekko spadnie.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem niżu, który znad Danii przemieści się nad Szwecję. Z południa wciąż napływać będzie upalne i suche, zwrotnikowe powietrze. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 33°C do 34°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?