KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ciepło o nas jeszcze nie zapomniało. W niedzielę temperatura wzrośnie do 23°C

Od soboty zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Popołudniami będzie powyżej 20°C. Od soboty zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Popołudniami będzie powyżej 20°C. Fot. PixaBay

Wyż, w którego centrum ciśnienie przekracza 1035 hPa, jest od środy nad Skandynawią, w jego planach na drugą połowę tygodnia jest wędrówka nad Rosję. W tym samym czasie nad północnym Atlantykiem rozbudowuje się się rozległy układ niskiego ciśnienia, którego wpływ obejmie do końca tygodnia całą Europę Zachodnią i częściowo Południową oraz Środkową.

REKLAMA


Takie zmiany w polu ciśnienia zapewnią Polsce ocieplenie za sprawą napływu mas powietrza polarnego najpierw ze wschodu i południowego wschodu, potem z południa. Już w niedzielę temperatura wzrośnie do 23°C, w kolejnych dniach też ponad 20°C. Szumnie zapowiadanego przez niektóre media powrotu upałów absolutnie nie należy się spodziewać, ale przyjemną pogodą bez wątpienia jeszcze zdążymy się nacieszyć.

W nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy na skraju wyżu znad Finlandii. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy na skraju wyżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję. Pozostaniemy w tym samym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu zacznie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, przez noc lekko lekko spadnie.

W sobotę w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, dopiero pod wieczór większe rozpogodzenia, aż do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji, w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim napływającym z południa. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Nad ranem i rano jednak w wielu miejscach mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,5 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy w cyrkulacji południowej antycyklonalnej, pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Rano w wielu miejscach silne zamglenia ograniczające widzialność do 3000 m. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 3 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?