KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę słonecznie i ciepło, w czwartek więcej chmur. Sprawdź prognozę pogody

W środę na całym Podkarpaciu słonecznie i ciepło. W Krośnie zanotujemy niemal 25°C! W środę na całym Podkarpaciu słonecznie i ciepło. W Krośnie zanotujemy niemal 25°C! Fot. PixaBay

Słaby wyż o ciśnieniu 1019 hPa w centrum przemknął w nocy znad rejonu Gorlic nad obwód homelski, miniona noc z rozpogodzeniami do bezchmurnego nieba, słabym wiatrem a okresami nawet ciszą, przyniosła już iście jesienny chłód. Dzień jednak - również pogodny - jest całkiem przyjemny, a to z prostej przyczyny: zaczyna do nas napływać coraz cieplejsza masa powietrza. W środę prawdziwie letnia doba z temperaturą maksymalną osiągającą niemal 25°C i słoneczną aurą, noc też będzie o wiele cieplejsza od dzisiejszej. Druga połowa tygodnia jednak już tak udana nie będzie - dni zapowiadają się chłodniejsze i wystąpią opady deszczu.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, nad ranem miejscami silne zamglenia ograniczające widzialność do 1500 m. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra pogarszająca się do słabej, od 1,5 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia będziemy w zasięgu oddziaływania zatoki niżu znad Morza Północnego. Z południa nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność wcześnie rano umiarkowana, stopniowo poprawiająca się do aż do bardzo dobrej, od 4 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom względem dnia ją poprzedzającego. Pozostaniemy również w tym samym, ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się miejscami do bardzo słabej, od 0,5 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Chorwacji nad Węgry, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do dobrej, od 0,5 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?