KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadal chłód i wysokie ciśnienie. W środę maksymalnie 12°C

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Cała Polska jest w zasięgu silnego wyżu z centrum w rejonie Malmö, w całym kraju ciśnienie zredukowane do poziomu morza przekracza 1030 hPa, nad Pomorze sięga nawet izobara 1040 hPa. Wyż ten jest układem wysokim i stabilnym, w dodatku nadal rozbudowuje się zarówno w kierunku wschodnim jak i zachodnim, w połowie tygodnia to będzie już w zasadzie wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Wysp Brytyjskich po Białoruś i Ukrainę.

REKLAMA


Póki co nadal napływa do nas niezbyt ciepłe powietrze - na poziomie 850 mb, znajdującym się w obecnej sytuacji aż na wysokości 1,6 km, w środę napłynie powietrze znad Morza Barentsa, przed dotarciem nad Polskę przepływające jeszcze nad Finlandią i krajami bałtyckimi; bliżej podłoża kierunek napływu tej masy jest bardzo podobny do tego na wysokości 1600 metrów. Środa zatem chłodna, w drugiej połowie tygodnia, gdy centrum wyżu przemieści się nad Europę Środkową, potem nad Ukrainę, zacznie do nas napływać cieplejsze powietrze polarne. Noce co prawda będą chłodne, nawet chłodniejsze niż minione, ale w ciągu dnia temperatury będą wyraźnie wyższe od tych notowanych obecnie.

W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Pozostaniemy w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia znajdować się będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Wysp Brytyjskich aż po kraje bałtyckie, z centrami nad Morzem Północnym i Pomorzem Wschodnim. Pozostaniemy w starej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, lokalnie niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Wysp Brytyjskich aż po Białoruś i zachodnią Ukrainę, z centrami nad Morzem Północnym i Polską. Będziemy w starej - mocno przetransformowanej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 8 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy w tym samym, starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo możliwa cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 12 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, w ciągu dnia będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?