KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek rano tylko 1°C, od weekendu duże ocieplenie. Nadchodzi złota polska jesień

Koniec tygodnia ciepły i suchy. Temperatura przekroczy 20°C. Koniec tygodnia ciepły i suchy. Temperatura przekroczy 20°C. Fot. PixaBay

Najbliższa noc i piątkowy poranek będą chłodne i mgliste, w naszym regionie temperatura obniży się do 1°C. Przy gruncie temperatura spadnie nieznacznie poniżej 0°C, zatem nie zdziwmy się, jeśli wczesnym rankiem na trawnikach i samochodach ujrzymy szron. Rozległy wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Irlandii aż po Ukrainę nieco słabnie, pod koniec tygodnia obszar wysokiego ciśnienia będzie nad Europą Wschodnią i Południowo-Wschodnią. To dobra wiadomość dla tęskniących za ciepłymi masami powietrza - zaczną one docierać do Polski już w piątek przed południem.

REKLAMA


Oprócz napływu ciepłej masy powietrza pojawi się słaby efekt fenowy, który rozpocznie się już w piątek przed południem, pod koniec tygodnia jeszcze wyraźniej się wzmoże, także już jutro po południu będzie 17°C, a w niedzielę w godzinach popołudniowych odnotujemy aż 21°C. Warto wykorzystać najbliższy weekend na jesienne spacery, zwłaszcza że na pewno nie spadnie ani kropla deszczu. Nadchodzi złota polska jesień.

W nocy z czwartku na piątek będziemy pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia z centrami nad Anglią i Bieszczadami. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. W drugiej połowie nocy i rano mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność bardzo dobra pogarszająca się do złej, od 0,1 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy wyniesie 1033 hPa, przez noc lekko spadnie.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego, rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Irlandii aż po Morze Czarne. Z południowego wschodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, jedynie wcześnie rano w mgłach duże. Rano zanikające mgły, ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność rano bardzo słaba, z upływem godzin poprawiająca się aż do bardzo dobrej, od 0,2 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, przed południem przechodzące w korzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy pod wpływem wyżu znad Rumunii, w cyrkulacji południowo-wschodniej antycyklonalnej. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego, w tej samej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w tym samym, ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, w ciągu dnia lekko spadnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?