KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W nadchodzący weekend do 8°C. Okresami porywisty, południowy wiatr

Weekend z wysokim ciśnieniem, przejaśnieniami i bez opadów. Do 8°C, ale okresami porywisty wiatr. Weekend z wysokim ciśnieniem, przejaśnieniami i bez opadów. Do 8°C, ale okresami porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W polu ciśnienia nadal wyróżniają się aktywny Niż Islandzki z najniższym ciśnieniem nad północnym Atlantykiem i Morzem Norweskim oraz rozległy wyż rozciągający się przez całą południową część kontynentu. Pomiędzy tymi obszarami, a więc także w Europie Zachodniej i Środkowej, odbywa się swobodny napływ łagodnych mas powietrza o rodowodzie atlantyckim, które wskutek braku kontynentalnego wyżu nad Rosją docierają daleko na wschód.

REKLAMA


Do Polski płynie ciepłe, polarno-morskie powietrze. Koniec tygodnia zatem nadal z temperaturami powyżej normy dla I dekady grudnia, bez opadów, ale okresami może nam dokuczać porywisty, południowy wiatr. Najwyższa jego prędkość i porywistość, przy podobnym gradiencie ciśnienia, będzie występować w ciągu dnia, aczkolwiek i nocami do ciszy ma być daleko. Wiatr ten nie stworzy żadnego zagrożenia swoją siłą, jednak pamiętajmy, że pomimo dość wysokich temperatur (jak na tę porę roku - rzecz jasna), jej wartość odczuwalna będzie w takich warunkach o kilka stopni niższa.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Rumunii przemieści się nad Ukrainę. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Bez opadów. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana, od 4 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy na skraju wyżu znad Ukrainy. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad północną Rosję, a od zachodu nasunie się mało aktywny i rozmywający się chłodny front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: początkowo ciepłym, potem nieco chłodniejszym. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, późnym wieczorem przejściowo słaby deszcz. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem początkowo porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ rozległego wyżu rozciągającego się od Hiszpanii po południowo-zachodnią Rosję. Z południowego zachodu znów napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy także w ciepłym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia z centrami nad Hiszpanią, Włochami i Morzem Czarnym. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?