KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Burze z gradem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla województwa podkarpackiego. W najbliższych godzinach ma też silnie wiać. Słupki rtęci wskażą do 30 st. C.

REKLAMA


- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad - informuje synoptyk, Rafał Kielar z Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB.

Ważność ostrzeżenia: 17 czerwca 2016, od godziny 11:00 do 20:00.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami od 70 km/h do 80 km/h, z południa - informuje synoptyk, Rafał Kielar z Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB.

Ważność ostrzeżenia: 17 czerwca 2016, od godziny 5:00 do 16:00.

Ostrzeżenie wydano głównie z powodu ryzyka wystąpienia ulewnych opadów deszczu, dużego gradu i silnych porywów wiatru. Zjawiska mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie życia.

Sobota, 18 czerwca
W sobotę w ciągu dnia będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wciąż napływać będzie to samo, ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne i obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Będziemy w ciepłym, polarno-morskim powietrzu. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

Niedziela, 19 czerwca
W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mg/ma

  • autor: mg/ma

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?