KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia przyniesie odwilż. W piątek w nocy będzie ślisko

Weekend pod znakiem odwilży. Okresami może popadać deszcz. Weekend pod znakiem odwilży. Okresami może popadać deszcz. Fot. PixaBay

Porywisty, nieprzyjemny, a przede wszystkim zimny południowy wiatr od gór opóźnia wejście odwilży. Dopiero w piątek w ciągu dnia temperatura wzrośnie powyżej 0°C, a śnieg zacznie topnieć. Okresami występować będą opady deszczu, w nocy z czwartku na piątek deszcz marznący, powodujący gołoledź!

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek będziemy w zasięgu zatoki niżowej związanej z rozległym niżem znad Morza Barentsa. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Barentsa, a od zachodu nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, tylko początkowo możliwe krótkotrwałe przejaśnienia. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

Zobacz także: Będzie wiało, a na drogach zrobi się ślisko. Synoptycy ostrzegają

W nocy z piątku na sobotę dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Rosji i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy w zatoce niżu znad Rosji, a od zachodu powoli nasuwać się będzie chłodny front atmosferyczny. Będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Rosji, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia związanego z niżem znad Rosji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?