KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga Krosno: "zła atmosfera" w mieście

Dane prognozowane: piątek, 16 grudnia 2016, godz. 8:00 Dane prognozowane: piątek, 16 grudnia 2016, godz. 8:00

Uwaga Krosno! Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie ostrzega: "Jakość powietrza może być niebezpiecznie zła, osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz, pozostała populacja powinna ograniczyć wyjścia do minimum, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane".

REKLAMA


W piątek (16 grudnia) prognozowany przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie indeks jakości powietrza dla Krosna może być niebezpieczny.

W znacznej części miasta prognoza określana jest jako "bardzo zła" lub "zła". W najlepszym razie, na obrzeżach (np. w Suchodole) będzie "umiarkowana".


Dane prognozowane: sobota, 17 grudnia 2016, godz. 14:00

Co oznacza określenie "bardzo zły"? WIOŚ wyjaśnia: "Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła, osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz, pozostała populacja powinna ograniczyć wyjścia do minimum, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane."

Osoby narażone na ryzyko to osoby i starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza.

Prognozy jakości powietrza na weekend są zdecydowanie lepsze.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?