KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Święta początkowo zimowe, później przyjdzie odwilż. Przeczytaj prognozę pogody

W święta opady najpierw śniegu, potem deszczu. Ciśnienie będzie się wahać. W święta opady najpierw śniegu, potem deszczu. Ciśnienie będzie się wahać. Fot. PixaBay

W trakcie zbliżających się świąt będzie padać - najpierw śnieg, później deszcz ze śniegiem i deszcz. Okresami da się we znaki porywisty wiatr - najpierw chłodny, z południa, potem cieplejszy, z zachodu.

REKLAMA


W nocy z piątku na sobotę pogodę w regionie kształtować będzie płytka zatoka niżowa z frontem okluzji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, niewykluczone słabe opady śniegu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów, nad ranem zanikająca. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie spadać.

W Wigilię
W sobotę w ciągu dnia będziemy w zasięgu kolejnej zatoki niżowej z frontem okluzji. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, pod wieczór opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem zatoki niżowej z frontem okluzji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie się wahać.

W Boże Narodzenie
W niedzielę w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad północnego Atlantyku i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy w zatoce niżu, który znad północnego Atlantyku przemieści się nad Morze Norweskie, w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy w ciepłym wycinku niżu, który znad Morza Norweskiego przemieści się nad Skandynawię. Bedziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne

ma

  • autor: ma

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?