KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sylwester i Nowy Rok będą mroźne. Pozostaniemy w zasięgu wyżu

Koniec roku 2016 i początek 2017 pod znakiem wyżu. Będzie mroźno Koniec roku 2016 i początek 2017 pod znakiem wyżu. Będzie mroźno Fot. PixaBay

Już wiemy, że powitamy rok 2017 w mroźnej scenerii. Co prawda nie będzie padać, jednak pokrywa śnieżna bez problemu utrzyma się w kolejnych dniach. Wysokie ciśnienie, notowane zwłaszcza dziś i jutro, zacznie spadać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek będziemy pod wpływem wyżu, który znad Czech przemieści się nad Węgry. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże, początkowo niewykluczone słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1042 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu z centrum nad Węgrami. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Węgier przemieści się nad Bałkany. Będziemy w tym samym, przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wieczorem lokalnie zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu z centrum nad Bałkanami. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Będzie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy w zasięgu słabnącego wyżu znad Europy Południowej, w tej samej, przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1027 hPa, będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze pod wpływem słabnącego wyżu znad Europy Południowej. Nadal będziemy w tej samej, przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1023 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?