KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W nocy z poniedziałku na wtorek poprószy śnieg. Przed nami kontynuacja mroźnej zimy

W przyszłym tygodniu zimy ciąg dalszy. W poniedziałek i wtorek słabo popada. W przyszłym tygodniu zimy ciąg dalszy. W poniedziałek i wtorek słabo popada. Fot. PixaBay

Początek przyszłego tygodnia przyniesie wymianę mas powietrza z mocno przetransformowanej na świeżą, ale także mroźną. Wymianie mas powietrza towarzyszyć będą słabe opady śniegu, a ujemna temperatura, tak jak w ostatnich dniach, występować będzie całodobowo. Na razie zima nie odpuści.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego wyżu znad Europy Południowej. Nadal będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia od północnego zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego, który dotrze nad Podkarpacie pod wieczór. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające aż do dużego i całkowitego. Pod wieczór słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu niżu znad Rosji, w strefie odchodzącego na południowy wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w drugiej połowie nocy, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie rosnąć.

We wtorek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ klina wyżu znad północnego Atlantyku. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

 • autor: ma

1 komentarz

 • SMOT 2017

  UWAGA PILNE!!! sprawa Kompostowni Odpadów w Krośnie

  Do dnia 3 stycznia 2017 r. trwają konsultacje społeczne ogłoszone przez Zarząd Województwa Podkarpackiego dot. projektu uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego 2022.
  Plan ten dopuszcza m.in. budowę kompostowni odpadów przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie jako instalację regionalną do zagospodarowania odpadów zielonych oraz innych bioodpadów (odpady kuchenne, resztki jedzenia, zgniłe warzywa i owoce, skoszona trawa, liście itp.) aż z 42 okolicznych gmin.

  Uwagi do tego planu można składać mailowo na adres:
  srodowisko@podkarpackie.pl
  do dnia 3 stycznia 2017 r. włącznie.

  Nie pozwólmy zrobić z KROSNA śmietniska odpadów dla 42 gmin. Krosno , Korczyna i Odrzykoń tego nie wytrzymają. Smród i fetor będzie nie do zniesienia. Dodatkowo moce przerobowe kompostowni odpadów zostaną zwiększone z ponad 3 tys. ton na rok do 30 tys. na rok.

  PISZMY WSZYSCY UWAGI I APELUJMY DO ZARZĄDU O ZMIANĘ TEGO DOKUMENTU!!!
  Więcej informacji można znaleźć na stronie:
  http://www.bip.podkarpackie.pl/…/gospo…/3020-konsultacje-pgo

  W wysyłanych uwagach możemy podnosić następujące argumenty:
  1.Kompostownia odpadów nie jest hermetyczna – decyzja środowiskowa wydana przez Prezydenta Miasta Krosna z dnia 20 sierpnia 2014 r. znak: KS.6220.1.33.2013.C dot. realizacji przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa kompostowni, instalacji do stabilizacji tlenowej odpadów organicznych przy ZUO w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej 108” to potwierdza. Decyzja była wielokrotnie wysyłana do Zarządu Województwa Podkarpackiego;
  2.Wnioskowanie o przeniesienie inwestycji w inne miejsce. Budowa tak olbrzymiej inwestycji w technologii „klasycznej” na otwartej płycie powodować będzie rozprzestrzenianie się odoru i fetoru na niespotykaną skalę w obrębie Krosna i okolic;
  3.Zobowiązanie MPGK Krosno jako inwestora do całkowitej hermetyzacji kompostowni oraz o zobowiązanie do zmiany decyzji środowiskowej. Bez zmiany decyzji środowiskowej wydanej przez Prezydenta Miasta Krosna z dnia 20 sierpnia 2014 r. znak: KS.6220.1.33.2013.C dot. realizacji przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa kompostowni, instalacji do stabilizacji tlenowej odpadów organicznych przy ZUO w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej 108” nie będzie można domagać się pełnej hermetyzacji,

  To są tylko przykładowe argumenty jakimi można się posłużyć .
  To od nas mieszkańców Krosna i okolic będzie zależeć czy zablokujemy powstanie tak szkodliwej dla nas „inwestycji”. Wysłanie maila nic nie kosztuje, a możemy wpłynąć na decyzję decydentów. Wykorzystajmy tę szansę.

  więcej informacji na stronie facebook SMOT

  Zgłoś nadużycie SMOT 2017 niedziela, 01, styczeń 2017 17:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?