KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia jeszcze z mrozem. Nadal dość wysokie ciśnienie

Na początku tygodnia pozostaniemy w zasięgu wyżu. Wciąż termiczna zima. Na początku tygodnia pozostaniemy w zasięgu wyżu. Wciąż termiczna zima. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jesteśmy w zasięgu wyżu, ciśnienie wciąż wysokie, napływa chłodna masa powietrza. W przyszłym tygodniu pogoda zacznie się zmieniać, aczkolwiek przez pierwsze jego dni nadal trzymać będzie termiczna zima.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy w zasięgu wyżu z centrum nad Skandynawią. Nadal napływać będzie mroźne, polarno-kontynentalne powietrze ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1039 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem wyżu z centrum nad Skandynawią. Wciąż napływać będzie mroźne, polarno-kontynentalne powietrze ze wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Będziemy w mroźnym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1037 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Zacznie do nas napływać przetransformowane, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1036 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?