KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia umiarkowanie ciepły. W piątek i sobotę słabo popada

Koniec tygodnia będzie umiarkowanie ciepły. W piątek i sobotę może słabo popadać. Koniec tygodnia będzie umiarkowanie ciepły. W piątek i sobotę może słabo popadać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W piątek czeka nas przejście frontu chłodnego z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, koniec tygodnia będzie umiarkowanie ciepły. W najbliższych dniach napływać będą łagodne masy powietrza z zachodu i powrotu do mroźnej zimy nie widać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego wyżu znad Morza Czarnego. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Skandynawii, przemieszczającej się znad Finlandii nad zachodnią Rosję. Przez region przewędruje chłodny front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: najpierw cieplejszym, potem chłodniejszym. Zachmurzenie umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające aż do całkowitego. Słabe opady deszczu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w zasięgu zatoki niżu znad Rosji, w strefie odchodzącego na południowy wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady mżawki lub mżawki ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę dostaniemy się pod wpływ wyżu rozciągającego się od Azorów, przez Francję, Alpy, aż po Morze Czarne. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie przetransformowana, polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Rano lokalnie mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?